• Strona domowa
 • Często Zadawane Pytania | Maddocks - hurtownia części zamiennych do urządzeń

FAQs

Często Zadawane Pytania

FAQ's: veelgestelde vragen

Pytania ogólne

Nasza siedziba i krajowe centrum dystrybucji w Wielkiej Brytanii mieści się w Cardiff na południu Walii. Pełny adres i wskazówki dojazdu znajdują się w zakładce „Kontakt”.

Krajowe centrum dystrybucji w Wielkiej Brytanii nie jest otwarte dla odwiedzających. Wszyscy klienci, którzy chcą się spotkać z pracownikami Maddocks, mogą to zrobić, ustalając wcześniej termin. Dostawcy mogą odwiedzać naszych kupców wyłącznie po uprzednim ustaleniu terminu. Wskazówki dojazdu do firmy znajdują się w zakładce „Kontakt”.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 17:00 czasu GMT.

H.T.Maddocks & Son (Whitchurch) Ltd. to jedyny wyznaczony dystrybutor europejskiej marki Europart w Wielkiej Brytanii. H.T. Maddocks & Son (Whitchurch) Ltd. specjalizuje się w dostawie części zamiennych do elektrycznych narzędzi domowych, natomiast Ashcroft Agencies Ltd. — w dostawie komercyjnych i przemysłowych odkurzaczy oraz części i akcesoriów do nich. Oba piony są obecnie częścią firmy H.T.Maddocks & Son (Whitchurch) Ltd., ponieważ firma Ashcroft Agencies Ltd. została zakupiona przez H.T.Maddocks & Son (Whitchurch) Ltd. i nie prowadzi już samodzielnej działalności.

Nasz numer rejestracji VAT to GB 615 691 040, a numer rejestracji firmy to 00595445. Nasz numer D&B DUNS® to 216916569.

Strona sklepu internetowego

Wnioski o współpracę są rozpatrywane indywidualnie. Każdą taką propozycję proszę składać na piśmie na adres siedziby.

Wszystkie informacje, logo i zdjęcia na naszej stronie internetowej są chronione prawem autorskim. Prosimy, aby nie kopiować i nie pobierać informacji i obrazów..

Wszystkie problemy lub błędy znalezione na naszej stronie internetowej można zgłaszać na adres info@htmaddocks.pl. Podejmiemy działania, aby je wyeliminować.

Części i składanie zamówień

Po zalogowaniu się na stronie sklepu możesz znaleźć daną część, przeglądając towar według kategorii, lub skorzystać ze specjalnie do tego stworzonej i wielofunkcyjnej wyszukiwarki.

Jeśli znasz numer części Maddocks, wprowadź go w polu wyszukiwania, a system odnajdzie odpowiednią część. W przeciwnym razie do odnalezienia części musisz mieć co najmniej jedną z następujących informacji:

 1. Numer oryginalnej części producenta;
 2. Numer i marka modelu urządzenia;
 3. Kod produkcji urządzenia;
 4. Szczegółowy opis części.

Bez którejś z tych informacji odnalezienie szukanej części będzie niezmiernie trudne. Na stronie internetowej sklepu nie ma możliwości wprowadzania numerów seryjnych urządzeń. W przypadku próby odnalezienia silnika Ametek konieczne będzie posiadanie co najmniej jednej z niżej podanych informacji:

 1. Numer silnika np. 116110-01;
 2. Szczegółowy opis specyfikacji, np. 3-fazowy styczny 5,7 cala, 240 V, 1500 W, płaszczowo-rurowy.

Tak. Sprzedajemy szeroki wachlarz części zarówno oryginalnych, jak i wykonanych na licencji, co oznacza, że możemy spełniać wszystkie wymogi klientów.

„Tymczasowy brak towaru” oznacza, że obecnie nie mamy na stanie danej części, ale zostanie ona zamówiona u naszego dostawcy. W przypadku złożenia zamówienia na część, obok której znajduje się ten komunikat, kolejne jej zapasy będą wysyłane na podstawie kolejności złożonych zamówień. Oznacza to, że jeśli jesteś pierwszym klientem, który zamówił daną część po wyczerpaniu jej zapasów w naszym magazynie, zostanie Ci ona dostarczona w pierwszej kolejności po ich uzupełnieniu. Zaległe zlecenia będą zwykle wysyłane bezzwłocznie po przybyciu zapasów.

Komunikat „Artykuł na zamówienie” oznacza, że nie mamy danej części w magazynie. Jest ona zamawiana u dostawcy wyłącznie wtedy, gdy otrzymamy na nią zamówienie od klienta. Nie mamy możliwości oszacowania poziomów zapasów takiej części u dostawcy, dopóki nie złożymy u niego zamówienia.

Uwaga: artykuły na zamówienie nie mogą być zwracane czy anulowane po ich zamówieniu, ponieważ są one bezzwłocznie zamawiane u dostawcy. Nie ma możliwości ubiegania się o zwrot środków za artykuł na zamówienie, chyba że jest uszkodzony i zgłoszony na podstawie Naszych warunków handlowych.

Szacowany czas dostawy artykułów na zamówienie zależy od dostawcy i części. Czas oczekiwania na artykuły na zamówienie wynosi od 48 godzin do 4 tygodni, natomiast silniki Ametek na zamówienie mogą zostać przesłane w okresie od ok. 4 do 12 tygodni. W razie wątpliwości co do przewidywanego czasu przybycia artykułu na zamówienie skontaktuj się z nami przed złożeniem takiego zamówienia.

Jeśli dostawca nie ma części w magazynie, szacowany czas jej przybycia może znacząco wzrosnąć.

Pole „Uwagi” służy do wprowadzania komentarzy klientów, które pojawią się na dołączonym do paczki dowodzie dostawy. Może to być dowolny tekst, który zdaniem klienta pomoże w dostawie zamówienia. Tekst może zawierać informacje, takie jak numer szukanej części, numer zamówienia/dane kontaktowe klientów i słowo „zapasy”, jeśli chodzi o artykuły w zapasach ogólnych, lub „na zamówienie”, jeśli chodzi o niestandardowe potrzeby klientów.

Pojawienie się powyższego komunikatu może oznaczać jedną z następujących sytuacji:

 1. Wprowadzony został niepoprawny lub niekompletny numer oryginalnej części producenta, numer i marka modelu urządzenia lub kod urządzenia. Sprawdź poprawność wprowadzonych informacji.
 2. Oznacza to, że obecnie nie mamy części w naszym systemie, ale nie oznacza to, że nie możemy jej sprowadzić. Można się z nami skontaktować i dopytać o nią.

Jeśli w pasku wyszukiwania wprowadziłeś poprawne informacje lub podane są inne części do tego samego urządzenia, ale nie ta część, której szukasz, oraz jeśli dysponujesz co najmniej jedną informacją niezbędną do znalezienia części (zob. „Jakich informacji potrzebuję do znalezienia części?”),skontaktuj się z nami, a postaramy się ją odnaleźć.

Tak. Mamy dostęp do ponad 100 000 schematów złożeniowych ponad 100 producentów sprzętu oryginalnego, zatem jeśli chcesz odnaleźć część na schemacie, postaramy się w tym pomóc. Możemy także przesłać taki schemat pocztą elektroniczną lub faksem, co umożliwi Ci odnalezienie żądanej części.

Jednym z głównych założeń firmy Maddocks jest dostarczanie wszystkim naszym klientom wysokiej jakości produktów po rozsądnych cenach. Jeśli w innym sklepie internetowym udało Ci się znaleźć niższą cenę danej części lub złożono Ci ofertę z taką ceną, skontaktuj się z nami, podaj nasz numer tej części i jej cenę oraz podaj nazwę sklepu i cenę części. W miarę możliwości podaj adres internetowy tejże części.

Jesteśmy dystrybutorem branżowym, więc służy to ochronie naszych klientów handlowych i ich cen. Aby uzyskać do nich dostęp, zaloguj się na stronie sklepu internetowego.

Minimalna wartość zamówień składanych na stronie sklepu htmaddocks.pl trade to to 10,00 GBP (bez VAT i kosztów przesyłki).

Minimalna wartość zamówień nieskładanych na stronie sklepu htmaddocks.pl trade (tj. składanych przez telefon, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub faksem) to 30,00 GBP (bez VAT i kosztów przesyłki).

W większości przypadków nie jest możliwe dodanie artykułu do już złożonego zamówienia. Możemy zrealizować osobne zamówienie na tę część i wysłać oba zamówienia w tym samym dniu, ale konieczne może się okazać poniesienie kosztów dodatkowej wysyłki. Jeśli chcesz zamówić dodatkowe części, skontaktuj się z nami możliwie najszybciej po złożeniu pierwotnego zamówienia.

Zamówienia są kompletowane i pakowane zaraz po ich złożeniu. Skontaktuj się z nami możliwie najszybciej, jeśli chcesz poprawić pomyłkę, ale nie zawsze będzie to możliwe.

Aby anulować zamówienie zgodnie z naszymi warunkami handlowymi, skontaktuj się z nami w ciągu jednej godziny od jego złożenia. Jeśli zamówienie już przetworzono i zafakturowano, nie ma możliwości jego anulowania, ponieważ mogło już zostać wysłane z naszego krajowego centrum dystrybucji.

O ile nie podano inaczej, wszystkie artykuły dostępne w magazynie będą wysłane niezwłocznie, o ile zamówienie ma minimalną wartość. Jeśli wolisz poczekać na skompletowanie całego zamówienia, w polu „Uwagi” artykułu w zapasach wpisz „Poczekam na skompletowanie całego zamówienia”.

O ile przed złożeniem zamówienia nie pojawiła się inna informacja, artykuły na zamówienie z zamówień zaległych zostaną wysłane niezwłocznie po otrzymaniu ich przez krajowe centrum dystrybucji. Artykuły z zaległych zamówień zostaną wysłane wraz z Twoim kolejnym zamówieniem głównym.

Nie. Opłata za przesyłkę zostanie zastosowana wyłącznie raz. Wszystkie kolejne zaległe zamówienia będą wysyłane bezpłatnie.

Jeśli znajdziesz problem z zamówieniem, otrzymane artykuły są uszkodzone lub w zamówieniu czegoś brakuje, skontaktuj się z nami w ciągu 3 dni od jego otrzymania, postępując zgodnie z warunkami handlowymi.

Skontaktuj się z nami we wszystkich przypadkach, w których chcesz zwrócić artykuł zgodnie z naszymi warunkami handlowymi.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, jeśli masz pytanie do zamówienia lub związany z nim problem. Koniecznie przygotuj numer zamówienia, numer części lub datę złożenia zamówienia. Bez tych informacji nie będziemy w stanie udzielić pomocy.

Jesteśmy w stanie dostarczyć próbkę każdego produktu. Uwaga: obowiązuje opłata za wysyłkę próbek. Zostaną one zafakturowane w ten sam sposób, co zwykłe zlecenie. Próbki można zwrócić w pierwotnym stanie umożliwiającym sprzedaż, a kwota za nie (z wyjątkiem kosztów przesyłki zwrotnej) zasili konto użytkownika.

Moje konto handlowe

Najpierw uzupełnij i prześlij formularz wniosku utworzenia nowego konta po kliknięciu tutaj Po przetworzeniu wniosku skontaktuje się z Tobą pracownik naszego działu ds. nowych kont.

Większość naszych klientów ma konto „pay-as-you-go”, na którym zamówienia opłacają kartą kredytową/debetową, jednak możemy także zaoferować usługę płatności w ciągu 30 dni. Jeśli chcesz złożyć wniosek o otwarcie konta z usługą płatności w ciągu 30 dni, wybierz „Konto kredytowe 30 dni netto” podczas wypełniania formularza wniosku o nowe konto przesłanego przez nasz dział ds. nowych kont.

Uwaga: wnioski są rozpatrywane indywidualnie i nie mamy obowiązku wyrażenia zgody na otwarcie takiego konta. Zastrzegamy także prawo zawieszenia kont z możliwością płatności w ciągu 30 dni, jeśli płatności są stale dokonywane z opóźnieniem.

Jeśli masz już konto handlowe, skontaktuj się z działem sprzedaży. Jeśli chcesz zarejestrować konto, kliknij tutaj.

Jeśli nie pamiętasz hasła, zrealizuj poniższe kroki.

Kliknij łącze „Zaloguj się” u góry po prawej stronie witryny i kliknij przycisk „Nie pamiętasz hasła?”. System przeniesie Cię na stronę, na której konieczne będzie wprowadzenie adresu e-mail przypisanego do Twojego konta handlowego Maddocks. Jeśli adres e-mail zostanie rozpoznany, otrzymasz dalsze instrukcje resetowania hasła.

Możesz ustawić nowe hasło różniące się od tego wygenerowanego podczas zakładania konta lub po przesłaniu przez Ciebie prośby o nowe hasło. Aby zmienić hasło, zrealizuj poniższe kroki.

 1. Kliknij „Zaloguj się” w zakładce „Sklep”, a następnie wprowadź adres e-mail i hasło wygenerowane podczas otwierania konta lub przekazane Ci po przesłaniu prośby o nowe hasło.
 2. Po zalogowaniu się najedź na „Moje konto”, „Ustawienia” i kliknij „Zmień hasło”.
 3. Wprowadź bieżące hasło, nowe hasło, a następnie ponownie wpisz nowe.
 4. Kliknij „Zapisz”.

Nowi klienci handlowi uzyskają dostęp do wszystkich produktów po założeniu konta i skontaktowaniu się z nimi przez naszego menedżera ds. nowych kont. Przekaże on im dane do logowania oraz instrukcje logowania się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Bieżący klienci handlowi powinni logować się za pośrednictwem adresu e-mail i hasła. Będą wtedy mogli wyszukiwać lub przeglądać wszystkie produkty oraz uzyskać dostęp do cen i konta. W przypadku problemów z dostępem do produktów sprawdź „Dlaczego nie mogę uzyskać dostępu do wachlarza produktów”?

Być może Twój dostęp wygasł. Aby utrzymać dostęp do naszych produktów, musisz przynajmniej co osiem miesięcy złożyć zamówienia na towary opiewające na min. 15 GBP (bez VAT i kosztów przesyłki). Ilekroć złożysz zamówienie o wartości przekraczającej 15 GBP (bez VAT i kosztów przesyłki), zostanie ustawiony licznik 8-miesięczny, a Twój dostęp pozostanie ważny przez ten okres. Jeśli przez osiem miesięcy nie złożysz zamówienia, dostęp wygaśnie i konieczne będzie wnioskowanie o dostęp tymczasowy. Skontaktuj się z nami, jeśli napotkasz problemy z dostępem lub musisz uzyskać dostęp tymczasowy.

101. Jeśli musisz zmienić adres rozliczeniowy lub wysyłki, nazwę handlową, imię i nazwisko osoby do kontaktu, numer telefonu, adres e-mail lub dane karty kredytowej, możesz zrobić to przez Internet w sekcji „Moje konto” na stronie sklepu.

 1. Po zalogowaniu się najedź na „Moje konto”, „Ustawienia” i kliknij „Ustawienia profilu”.
 2. Wybierz poprawną opcję z menu po lewej stronie ekranu.
 3. Po zmianie informacji kliknij „Aktualizuj”.

Poziomy cen dla naszych klientów zależą od liczby zamówień złożonych w ciągu jednego roku. Im większa ich wartość, tym niższe ceny. Twoje ceny są wyświetlone w Internecie. Jeśli nie są one zadowalające, skontaktuj się z menedżerem ds. kont lub działem sprzedaży. Jeśli masz specjalny wymóg dotyczący liczby zamawianych sztuk, zawsze chętnie zaoferujemy niskie ceny netto za duże zamówienia.

Płatność

Większość naszych klientów ma konto „pay-as-you-go”, na którym zlecenia opłacają kartą kredytową/debetową. Jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób składania u nas zamówień. Oferujemy konto z możliwością płatności w ciągu 30 dni tym klientom, którzy złożą o nie wniosek (patrz „W jaki sposób mogę wnioskować o konto kredytowe?”)

Płatności za zamówienia można dokonać w następujący sposób:

Dla kont kart kredytowych/debetowych „pay-as-you-go” możliwe są następujące rodzaje płatności:

 1. Karta kredytowa
 2. Karta debetowa
 3. PayPal
 4. Przelew elektroniczny
 5. Płatność BACS

Dla kont z opcją płatności w ciągu 30 dni możliwe są następujące płatności:

 1. Karta kredytowa
 2. Karta debetowa
 3. Przelew elektroniczny
 4. Płatność BACS

Więcej informacji na temat płatności udzieli nasz dział ds. kont.

Składając zamówienie przez Internet na koncie kart kredytowych/debetowych „pay-as-you-go”, wybierz opcję „Karta kredytowa” i wpisz szczegóły karty kredytowej lub debetowej. Jeśli masz konto z opcją płatności w ciągu 30 dni, wybierz opcję „Faktura”.

Jeśli masz konto z opcją płatności w ciągu 30 dni, wybierz wyłącznie opcję „Faktura”. W przypadku posiadania konta z opcją płatności w ciągu 30 dni nie ma możliwości płacenia kartą kredytową/debetową (patrz „Czy do rozliczeń na kontach z opcją płatności w ciągu 30 dni można używać kart kredytowych/debetowych?”).

Faktura za zamówienie będzie zwykle przesyłana pocztą elektroniczną.

Comiesięczne zestawienie z konta będzie zwykle przesyłane pocztą elektroniczną. Uwaga: comiesięczne zestawienia będą przesyłane wyłącznie klientom z kontami z opcją płatności w ciągu 30 dni.

Wystarczy się z nami skontaktować. Możemy ją przesłać pocztą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną. Przed skontaktowaniem się z nami przygotuj fakturę, zamówienie sprzedaży lub numer referencyjny potwierdzenia dostawy.

Tak. Jeśli masz konto z opcja płatności w ciągu 30 dni, możesz opłacić fakturę czekiem, przelewem elektronicznym, płatnością BACS lub kartą kredytową/debetową. Płatności kartą kredytową/debetową można dokonać elektronicznie w sekcji „Rozliczenie” na „Moim koncie”. Skontaktuj się z naszym działem ds. kont w przypadku innych szczegółów płatności.

Rozporządzenia dla ISO 9001 nie dopuszczają możliwości przechowywania wszystkich danych kart kredytowych/debetowych. Dlatego musimy poprosić o dane karty, kiedy składasz zamówienie przez zlecenie kupna lub telefonicznie. Nie dotyczy to zamówień składanych przez Internet. Więcej informacji na temat przechowywania danych kart kredytowych/debetowych udzieli nasz dział ds. kont.

Jeśli sprzedawca bezpośrednio wprowadzał zamówienie i nie otrzymał danych karty kredytowej lub jeśli złożyłeś zamówienie za pośrednictwem zlecenia kupna bez danych karty kredytowej, nasz dział ds. kont skontaktuje się w ich sprawie, zanim zamówienie będzie mogło zostać wysłane. Jeśli z jakiegoś względu nie jesteśmy w stanie uzyskać tych szczegółów, zamówienie nie zostanie wysłane. Proszę o tym pamiętać, kiedy kontaktujesz się z nami w sprawie niewysłanego zamówienia, a jesteś klientem z kontem „pay-as-you-go”.

Dostawa

Oferujemy kilka usług dostawy. Rodzaj usługi dostawy wykorzystywanej przez nas do wysyłania zamówień zależy od różnych czynników. Jeśli wybierzesz daną usługę dostawy podczas składania zamówienia na stronie internetowej, to za jej pośrednictwem wyślemy Twoje zamówienie. Jeśli zamówienie zostało złożone za pośrednictwem zlecenia kupna lub telefonicznie, najodpowiedniejszą metodę dostawy określimy na podstawie wielkości, wartości i miejsca docelowego dla zamówienia.

Główne metody dostawy są podane poniżej.

 1. Pierwsza klasa Royal Mail
 2. Dostawa w kolejnym dniu DPD
 3. Paleta

Jeśli wartość zamówienia uprawnia do otrzymania darmowej wysyłki, zwykle zostanie ono przesłane kurierem DPD w kolejnym dniu.

Za dodatkową opłatą oferujemy dostawę DPD w kolejnym dniu przed godziną 12:00, przed godz. 10:30 i w sobotę/niedzielę.

Informacje o opłatach za przesyłkę znajdują się tutaj.

Obecnie taka możliwość jest zawieszona dla wszystkich klientów. Wejście na teren firmy Maddocks możliwe jest wyłącznie po uprzednim umówieniu wizyty.

Wysyłkę w tym samym dniu gwarantujemy dla zamówień złożonych do godz. 16:00.

Jeśli wysyłka ma być dostarczona za pośrednictwem Royal Mail, zamówienie należy złożyć do godz. 15:30.

Długość czasu pomiędzy wysyłką a otrzymaniem zamówienia zależy od metody i dnia wysyłki.

a) Wiemy z doświadczenia, że w przypadku paczek wysyłanych pierwszą klasą Royal Mail jest to od jednego do czterech dni.
b) Jeśli chodzi o paczki przesyłane kurierem na terenie Anglii, Szkocji i Walii, czas dostawy to kolejny dzień roboczy.
c) Zamówienia wysyłane na paletach na terenie Anglii, Szkocji i Walii są dostarczane w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz poznać szacowany czas dostawy do miejsc spoza Anglii, Szkocji i Walii lub na obszary odległe, obszary górskie i wyspy lub do Irlandii Północnej.

Tak, oczywiście. Robimy to na co dzień i w ten sposób oszczędzamy klientom czas poświęcany na przetwarzanie przesyłek oraz koszty wysyłki. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy z dostawą bezpośrednio do klientów.

Tak, oczywiście. Lista wszystkich krajów, do których wysyłamy zamówienia, znajduje się w zakładce 'Wysyłka międzynarodowa' .

Jeśli zamówienie zostało wysłane poprzez Royal Mail, a kurier pozostawił awizo, postępuj zgodnie z umieszczonymi na nim informacjami. Nie jesteśmy w stanie skontaktować się z Royal Mail, ponieważ nie ma możliwości śledzenia przesyłek.

Jeśli przesyłka została wysłana kurierem, który nie mógł jej dostarczyć, postępuj zgodnie z instrukcjami w pozostawionych przez niego informacjach. Jeśli mamy Twój ważny adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, otrzymasz wiadomość z podanym przedziałem godzin doręczenia paczki. Pod wskazanym adresem powinna znajdować się osoba, która w tym czasie potwierdzi podpisem odbiór przesyłki. Skontaktuj się z nami, jeśli wystąpią inne problemy z dostawą przesyłki.

Nie jesteśmy w stanie śledzić takiej przesyłki wysłanej pierwszą klasą Royal Mail. Jeśli Twoje zamówienie wysłano kurierem lub na palecie, możemy uzyskać i przesłać pocztą elektroniczną dowód dostawy. Jeśli chcesz otrzymać dowód dostawy, skontaktuj się z nami i podaj numer referencyjny zamówienia sprzedaży.

Aby śledzić swoje zamówienie, kliknij tutaj , aby przejść do naszej strony śledzenia. Potrzebny będzie numer referencyjny paczki / numer przesyłki paletowej, który można znaleźć na realizacji zamówienia lub na fakturze. Jeśli wyniki wyszukiwania nie zostaną uzyskane, być może jest to niepoprawny numer referencyjny lub użyto innego przewoźnika. Jeśli nie otrzymasz żadnych wyników, skontaktuj się z nami w celu uzyskania dalszych informacji.

Eksport i dostawa

Wszystkie takie towary należy dostarczać do krajowego centrum dystrybucji w Wielkiej Brytanii. Dostawy powinny być realizowane od godziny 8:00 do 16:00 od poniedziałku do piątku.

Prześlij szczegóły dotyczące swoich usług do naszego Działu zaopatrzenia.

Realizujemy zamówienia do ponad 150 krajów na całym świecie. Lista wszystkich krajów znajduje się na stronie „Wysyłka międzynarodowa” .

Szczegóły dotyczące takich usług proszę przesłać do naszego menedżera ds. zakupów i logistyki.

Warunki

Aby wyświetlić nasze warunki, kliknij tutaj.

Aby wyświetlić warunki korzystania ze strony internetowej, kliknij tutaj.

Aby wyświetlić politykę dopuszczalnego korzystania ze strony internetowej, kliknij tutaj.

Prywatność i pliki cookie

Informacje na temat przechowywanych przez nas danych klientów znajdują się w naszej Polityce dotyczącej plików cookie.

Nie. Nie pozyskujemy żadnych danych nadających się do sprzedaży, więc nie mamy takich informacji na sprzedaż.

Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce dotyczącej plików cookie.

Brexit

Okres przejściowy Brexit między Wielką Brytanią a UE zakończył się 31 grudnia 2020 r. I ważne jest, aby nasi klienci z UE byli przygotowani na zmiany od 2021 r., Aby zapewnić płynny i nieprzerwany handel. Więcej informacji dotyczących poszczególnych krajów można znaleźć tutaj.

Numery EORI firmy Maddocks to GB615691040000 i XI615691040000

Tak, prosimy o przesłanie go do nas e-mailem na adres sales@htmaddocks.pl, ponieważ będziemy musieli przekazać te informacje przewoźnikowi, który dostarcza Twoje zamówienie.

Pod koniec okresu przejściowego Brexit 31 grudnia 2020 roku Wielka Brytania opuściła unię celną UE. Od tego momentu wszystkie towary przekraczające granicę Wielkiej Brytanii i UE wymagają odprawy celnej. Do odprawy celnej wymagany jest numer EORI. Jeśli Twoja firma prowadzi już działalność poza UE, prawdopodobnie masz już numer EORI. Jeśli nie, będziesz musiał złożyć wniosek o taki, który powinien być bezpłatny, łatwy i szybki do uzyskania od Twojego rządu.

Jeśli korzystasz z przewoźnika Maddocks, wysyłamy na warunkach DAP (Incoterms 2020). Oznacza to, że firma Maddocks zorganizuje transport i będzie odpowiedzialna za towary do momentu ich dostarczenia do Twojej siedziby w UE, a my pokryjemy koszty odprawy celnej eksportowej w Wielkiej Brytanii. Będziesz odpowiedzialny za pokrycie kosztów wszelkich należności celnych przywozowych UE i należnych opłat celnych, które będą płatne przed dostawą.

Jeśli chcesz przewieźć towary własnym przewoźnikiem, Maddocks może wysyłać z naszej siedziby na warunkach FCA (Incoterms 2020). Oznacza to, że firma Maddocks pokryje koszty odprawy celnej eksportowej w Wielkiej Brytanii. Będziesz odpowiedzialny za pokrycie kosztów wszelkich ceł importowych i należności celnych UE, a także za zorganizowanie transportu. Firma Maddocks obecnie nie zezwala na wysyłanie paczek do UE za pomocą własnego przewoźnika.